Namų aromatas: kaip išsirinkti namų kvapą?

Namai – tai vieta, kurioje praleidžiame daug laiko. Namų funkcionalumas ir jų išskirtinumas priklauso nuo kiekvieno mūsų pasirinkimo ir norų. Visgi, dauguma mūsų norime, kad namuose būtų tvarkinga, švaru, jauku, kvepėtų mėgstamu, maloniai nuteikiančiu aromatu.

Kaip išsirinkti namų kvapą?

Kvapai mums turi reikšmingą įtaką. Kodėl taip yra? Mūsų uoslė yra jutiminis organas, sudarantis sąlygas žmogui jausti jį supančius kvapus. Uoslės dėka yra gaunama ir įsimenama informacija iš aplinkos. Būtent uoslė ir per ją patiriami pojūčiai sukelia įvairias emocijas, kurių kiekviena mums gali daryti tiek teigiamą, tiek ir neigiamą poveikį (laimė, aistra, baimė, nepasitenkinimas, malonumas ir pan.).

Dabartiniu metu rinkoje yra platus įvairių namų kvapų bei jų linijų produktų asortimentas, iš kurio gali būti  sudėtinga išsirinkti. Todėl prieš rinkdamiesi namų kvapą, susikoncentruokite į keletą svarbiausių aspektų, kurie padės Jums lengviau ir tikslingiau apsispręsti.

1. Namų vieta, dydis, aplinka, patogumas naudoti

Renkantis namų kvapą, labai svarbu įsivertinti, kurioje namų vietoje jis skleis savo aromatą, ar nekliudys, ar derės prie interjero. Parenkant vietą namų kvapui reikalinga atsižvelgti į jo stovėjimo vietą bei apšvietimą, kai norima priderinti namų kvapą prie esamo interjero. Taip pat būtina įsivertinti namų kvapo stovėjimo vietą, kad jis nebūtų pasiekiamas vaikams ar naminiams gyvūnams.

Namų kvapas neturi erzinti, todėl jį statant tiek mažose, tiek ir didelėse erdvėse, būtina įsivertinti, kokio aromato sklidimo intensyvumo pageidaujama.

2. Namų kvapo tinkamumas

Kiekvienas mūsų pasižymi individualia uosle bei skoniu, mėgsta unikalius aromatus. Todėl vienareikšmiško pasiūlymo, kuris būtų tinkamas kiekvienam, faktiškai nėra.

Renkantis namų kvapą reikalinga įsivertinti, kokia bus jo naudojimo paskirtis: funkcinė, kai norima nustelbti kitus namuose esančius kvapus ar emocinė – tam tikros atmosferos sukūrimui, emocijų raiškai.

Jeigu Jūsų namuose yra daug šeimos narių, visiems jiems turi patikti pasirenkamas namų kvapas. Šiuo atveju yra rekomenduojama vengti aštrių kvapų, galinčių kelti neigiamus pojūčius bei emocijas atskiriems šeimos nariams. Tad renkantis namų kvapą yra būtina įsivertinti, kuris kvapas neerzina ir atspindi Jūsų asmenybę, yra tinkamas visiems šeimos nariams. Tinkamai pasirinkus, namų kvapas Jūsų namams suteiks jaukumo, pastoviai skleis norimą aromatą, suteiks jaukumo ir teigiamų emocijų.

3. Kambarių tipai

Kiekvienas kambarys turi tam tikrą paskirtį, todėl dažnu atveju yra siejamas su skirtingais kvapais. Pastarieji sukuria tam tikrą nuotaiką, yra įsimenami ir siejami su tam tikrais gyvenimo įvykiais, situacijomis.

Kiekvienas kambarys gali kvepėti tiek vienodu kvapu, tiek ir skirtingais kvapais. Pasirenkant skirtingus namų kvapų variantus reikalinga įsivertinti jų panašumus, kad namuose nebūtų juntama skirtingų kvapų sandūra, galinti kelti erzulį.

Svetainė: pasirinkimui siūlytini lengvi, neaštrūs kvapai, pasižymintys saldžiomis, gėlinėmis natomis.  Šiai erdvei geriausia rinktis saldžias ir/ ar gėlines natas. Tai gali būti jazminas, rožė, vanilė.

Prieškambaris: tai vieta, į kurią pirmiausia patenkama įėjus į namus. Šiai erdvei tinkamiausias kvapo pasirinkimas yra siejamas su medienos, sandalmedžio, pačiulio, kedro, muskusinių kvapų (muskusas, gvazdikėlis) natomis. Tai natos, kurios yra „ryškios“ ir intensyvios, atsiskleidžia visomis savo galimybėmis.

Virtuvė ir/ ar valgomasis: tai vieta, kurioje kvapas turi derėti su besiskleidžiančio šviežiai pagaminto maisto aromatu. Šioms erdvėms siūlytina rinktis citrusines natas: citrusiniai kvapai – laimas, apelsinas, citrina, greipfrutas, bergamotė. Tai natos, kurios dera su gaminamo maisto aromatais, sužadina apetitą, bet tuo pačiu neužgožia išskirtinai pagaminto maisto aromato.

Vonios kambarys:  tai erdvė, kuri siejasi su švara, atsipalaidavimu. Šiai erdvei tinkamiausios persikų, apelsinų, figų, abrikosų, mandarinų, greipfrutų, vandens natos.

Miegamasis: tai namų erdvė, kurioje kuriama poilsio ir atsipalaidavimo atmosfera. Tai namų vieta, kurioje turi būti užtikrinta ramybė, teigiamos emocijos, geras poilsis. Tinkamiausias natos- santalas, rožė, levandos, ramunėlė, medvilnė.

Svečių kambarys: tai erdvė, kurioje apsistoja namus aplankantys asmenys. Šioje erdvėje rekomenduojama sukurti patogumą, kuri atskleisti padės vanilės, cinamono, vaisinių kvapų natos.

Darbo kambarys ir/ar biuras: tai vieta, kurioje praleidžiama ganėtinai daug laiko, kurioje generuojamos idėjos, rengiamos strategijos. Į šią erdvę įėję interesantai turi pajusti pasitikėjimo, laimėjimų, produktyvumo atmosferą. Tinkamiausios natos šiai erdvei: pačiulis, kardamonas, mediena, įvairūs prieskoniai, eukaliptas ir pipirmėtė (budrumas, susikaupimas)

4. Kvapų natos

Kvapų natų yra daug ir kiekviena jų pasižymi tam tikromis savybėmis. Kvapai, kuriuose yra muskuso, medienos išlieka ilgiau ir yra intensyvesni nei vaisių ar gėlių kvapiųjų medžiagų pagrindu sukurti kvapai.

Atskiros kvapų šeimų natos pasižymi skirtingu funkcionalumu. Gėliniai kvapai – moteriškumas, džiaugsmas, įtampos ir nerimo mažinimas, jausmingumas; citrusiniai kvapai – energingumas; mėtiniai kvapai – budrumas, susikaupimas, o kartu ir atsipalaidavimas, energija; medienos kvapai – raiškūs teigiami prisiminimai, žiemos šventės, pasitikėjimas ir t.t.

5. Namų kvapų natos ir emocijos

Uoslė informaciją perduoda į limbinę sistemą, kuri yra atsakinga už emocijas ir prisiminimus, todėl tam tikri kvapai gali suteikti daugiau energijos, kiti – nuraminti.  Norint užsitikrinti, kad namų kvapas sukurs tokią atmosferą, kokios Jums norisi,  prieš pasirenkant aromatą reikalinga žinoti, kurie kvapai ramina, kelia nuotaiką, didina energingumą, džiugina, jaudina ir kelia kitas emocijas.

Draugija, meilė, garbinimasObuolys, cinamonas, gvazdikėlis, jazminas, levanda, gardenija, muskusas, apelsinas, pačiulis, pipirmėtė, rožė, vanilė, baltasis jazminas, ylang-ylang
Materialinė sėkmėKvapieji pipirai, migdolai, bergamotė, bazilikas, cinamonas, pušis, šalavijas
HarmonijaGervuogės, gvazdikėliai, kadagys, cinamonas, narcizai, santalas, levanda, eukaliptas, bazilikas
Sąmoningumas ir intuicijaAnyžiai, kedrai, lotosas, citrinžolė, žalioji arbata, smilkalai, ramunėlė, rozmarinas, pipirmėtė, santalas, muskusas
BudrumasBergamotė, greipfrutas, pipirmėtė, rozmarinas
TvirtybėEukaliptas, arbatmedis, ylang-ylang
KoncentruotumasPipirmėtė, pačiulis, rozmarinas, citrina, citrinžolė
PasitikėjimasArbatmedis, bergamotė, rozmarinas, apelsinas, greipfrutas
KūrybiškumasCitrina, bergamotė
DžiaugsmasSandalmedis, citrina, bergamotė, ylang-ylang, apelsinas
PozityvumasCitrina, pačiulis, greipfrutas
PasididžiavimasPelargonija, sandalmedis, žalioji arbata
PoilsisLevanda, citrinžolė, pipirmėtė, mėta, ylang-ylang, sandalmedis, levanda, pelargonija, pačiulis
Savivoka ir asmeninis įvaizdisSandalmedis, levanda, apelsinas

Tad pažvelkime, su kuriomis emocijomis bei poreikiais siejame save ir pasirinkime tas kvapų natas, kurios atspindės tikrąją mūsų esybę.

Išskirtinis aromatas ir su juo susieti pojūčiai – tai namų kvapai, kuriuos kuria Aromatic •89•. Tai prabangios, itin aukštos kokybės aromatinės produkcijos gamintojas Lietuvoje. Visą savo dėmesį Aromatic •89• telkia produkto kokybei ir jo išskirtinumui.  Aromatic •89• kuriamos kvapų kolekcijos puikiai tinka mėgstantiems prabangą, kitoniškumą ir naujoves namuose. Aromatic •89• – tai parfumuoti ir ypač prabangūs aromatai.

Aromatic •89• – tai AUKŠČIAUSIOS KOKYBĖS PRODUKTAI:

  • sukurti naudojant ekologišką bazę
  • kvapuose nėra spirito ar alkoholio
  • kvapai gaminami aliejiniu pagrindu, todėl yra prailginto veikimo
  • stiprus ir išilgai išliekantis aromatas (iki 90 dienų)
  • natūralios juodos ir baltos ratano medžio lazdelės (25 mm ilgio ir 3 mm pločio)

Tad atsikvėpkite ir išbandykite išskirtinius Aromatic •89• kvapus savo namuose arba nustebinkite savo artimuosius išskirtine DOVANA! Išsirinkite tai, kas priimtiniausia ir patraukliausia!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *